BLACK DOGS ® -  LAW  ENFORCEMENT  MOTORCYCLE  CLUB  99%   

HOME KONTAKT FOTKY BARVY  BD  MC SUPPORTNÍ ORGANIZACE KDE NÁS MŮŽETE POTKAT KNIHA HOSTŮ
HISTORIE
NĚCO O MC
ČLENSTVÍ
NAPSALI O NÁS

 


 


  

 

Myšlenka založení vlastního motoklubu na území ČR vznikla v roce 2001. 

V průběhu let 2001 a  2002 jsme pak jednali s Law Enforcemet MC z USA o založení Chapteru. V průběhu jednání a  zjišťování toho, jak to vlastně chodí, jsme se nakonec rozhodli založit původní Český klub a to také s ohledem na specifikum České moto scény, která je oproti světu uzavřenější. 

Po vysvětlení pravidel tradičních LE MC jsme pochopili, že se nejedná o snadný proces.  V roce 2002 tedy vznikl s šesti zakládajícími členy BLACK DOGS International Police Motoclub, který byl označen jako RC a jeho členové užívali podle mezinárodních pravidel pouze jednu zádovou nášivku. Vstup do klubu byl umožněn pohodovým lidem ze složek exekutivní státní správy, armády a záchranářských složek.  Vzhledem k velkému zájmu o členství v našem klubu se rozrostla členská základna a v průběhu dalších let vznikly naše Chaptery ve Zlíně a Chrudimi.

Pořádali jsme dvakrát ročně vlastní srazy zvané Pasování Black Dogs a účastnili se mnoha dalších akcí i v zahraničí.  Učili jsme se a komunikovali se zahraničními LE MC od kterých jsem získávali informace a rady.  Byli jsme seznámeni s kodexem a takzvaným 7 stránkovým protokolem, který signovala a přijala za vlastní většina existujících MC a který je souhrnem pravidel vzájemného chování mezi MC. 

Zlomovým časem byl pro nás  rok 2005, kdy jsme podle ostatních Tradičních LE MC byli konečně připraveni stát se součástí tradičních LE MC. Začalo jednání o složení našich barev a z několika návrhů byl schválen ten, který  užíváme dnes a který plně vychází z našeho původního znaku

 

Podle mezinárodních pravidel jsme informovali  nejsilnější MC klub v ČR o našem přechodu z RC mezi tradiční LE MC.  Po dalším čekání a přípravách jsme ke konci sezóny 2005 vyjeli v našich plných barvách. Tak vznikl BLACK DOGS Law Enforcement Motorcycle Club!  Rozdělením našeho znaku do tří částí a přidání MC které je symbolem pro Motorcycle Club se podle mezinárodních pravidel řadíme mezi LE MC kluby, které se hlásí k dodržovaní daných zásad. Přechod mezi Tradiční LE MC, dodržování pravidel pro tento typ klubů a další související věci nás stály velkou část původních členů, kterým nová pravidla, která jako Tradiční LE MC musíme dodržovat nevyhovovala.  Příjem nových členů dnes také podléhá shodným pravidlům. Doba čekatelství je tak dnes spíše otázkou roků.

 Respektujeme ostatní kluby bez rozdílu  % nebo složení členů. Jsme zákonný klub, který dělá maximum pro to, aby motorkářská i laická veřejnost věděla kdo a co jsme. 

Black Dogs LE MC dnes sdružují hasiče, policisty, lékaře, soudce a další pracovníky složek, které se podílí na záchraně lidských životů, ochraně zákona a obrany země

 
 
FORUM MEMBERS
AKCE PRO ČLENY
FORUM HANGAROUND A SUPPORT
POPIS Z AKCÍ
NÁSTĚNKA

LE MC EUROPEAN CONVENTION
2016
2015
2014
2013

 

     

BLACK DOGS ® LE MC